Tipy a rady

Pomoc! Moje kočka obchází stelivo obloukem.

Pomoc! Moje kočka obchází stelivo obloukem.

Naučit malé kotě používat kočičí toaletu je rozhodně jednodušší než učit štěně, aby nedělalo loužičky. Kočky totiž záchod se stelivem používají instinktivně! Už v historii tak doslova zahrabávaly stopy, aby se chránily před predátory. Tak proč si zrovna vaše micka neosvojila tuhle dovednost?

Než začnete kočičího miláčka kárat, uvědomte si, že důvodů, proč vykonává potřebu mimo svoji toaletu, může být hned několik. A můžete si být téměř jistí, že se nejedná bezdůvodnou rebelii. Kočka je přirozeně velmi čistotné zvíře a svým chováním vás mlčky upozorňuje na fakt, že je něco špatně. Každé kočičí veličenstvo má své nálady, vrtochy a potřeby. Z toho plyne, že co platí na jednu kočku, může zcela zklamat u druhé. Obrňte se trpělivostí a buďte připraveni na to, že přijít na kloub tomuto neduhu může chvíli trvat. Co že se vám to snaží vaše kočka říct?

Není mi dobře
Na začátku svého pátrání byste vždy měli vyloučit zdravotní problémy. Kočička může mít u vykonávání potřeby bolestivé potíže a toaletu má tak spojenou s nepříjemným zážitkem. Časté nebo žádné močení a přítomnost krve v moči jsou jasnými znaky toho, že je třeba zamířit k veterináři.

Vyčistit, prosím!
Kočky jsou osobnosti. A některé z nich jsou trochu extra divy. Je možné, že vaše kočička odmítá použít toaletu dvakrát po sobě. Většině koček stačí, když jim vyčistíte stelivo jednou denně. Ale existuje i varianta, že máte doma kočičí honoraci a s lopatkou se tak naběháte. Přemýšleli jste o nákupu druhé toalety?

Tady mi to nevyhovuje
Umístili jste kočičí záchod na opravdu vhodné místo? Dost možná by s vámi mourek nesouhlasil. Rušná část bytu, místo blízko misky s krmivem nebo přemístění z původního místa na jiné. Tím vším jste kočku mohli popudit a ta vám to teď nevábně dává najevo.

To máš za to
Kočka je zdravá, záchůdek čistý a na oblíbeném místě. A přece nacházíte dárečky všude po bytě! Dělá to snad kočka naschvál? Tak trochu. Asi jste se jí nevědomky dotkli tím, že jste se přestěhovali, pořídili si další zvíře nebo jenom přemístili její oblíbenou sedačku. To, co je pro vás drobnost, může být pro kočku zásadní problém.

Preferuji jinou značku
Co kočka, to názor. Některá preferuje hrubší stelivo, jiná si potrpí na jemnější. Ano, máte doma náročné zvířátko. Proto je na místě zvolit kompromis mezi tím, co vyhovuje vám a co by ráda vaše kočička. Proto nabízíme dva druhy kočičího steliva KittyCare, které uspokojí specifické potřeby kočičích miláčků i jejich majitelů. Vyzkoušejte, které bude fungovat právě pro vás!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.