Když má kočka bezlepkovou dietu

Když má kočka bezlepkovou dietu

Myslíte si, že zvyšující se počet potravinových alergií je problémem jen nás lidí? Tak to jste na omylu! I kočičí organismus může nepřiměřeně reagovat na některé složky potravy. Alergickou reakci pak může spustit jakýkoliv druh masa nebo i kravské mléko. Jak poznáte kočičího alergika odhalíte a jak pro něj vybrat to správné krmivo?

Miska mléka pro micku? Raději ne!
Některé kočky mají k potravinovým alergiím genetickou predispozici, u jiných vznikne dlouhodobým podáváním nevhodného krmiva. Pokud se potravinová alergie u vaší kočičky objeví, pravděpodobně ji prozradí časté zažívací potíže nebo svědění kůže, které kočky nutí ke škrábání a vykusování srsti. Možná vás překvapí, že potravinovou nesnášenlivost může zapříčinit hovězí a drůbeží maso. Nejčastějším alergenem je u dospělých koček také mléko, konkrétně mléčný cukr. Některé citlivé kočky mohou mít problém s trávením obilovin, které jsou přítomné hlavně v méně kvalitních krmivech. Máte podezření, že má kočička  citlivé bříško nebo trpí potravinovou alergií? Zamiřte rovnou k veterináři. Ten vyloučí jiná onemocnění a provede test na protilátky. Vyloučením různých složek z potravy pak zjistíte, která z nich vaší kočičce nedělá dobře a je třeba se jí vyhýbat.

Na složení krmiva záleží
Pokud už víte, co způsobuje vašemu miláčkovi zdravotní problémy, máte z půlky vyhráno. Teď už jen zbývá vybrat vhodné krmivo neobsahující alergen. Čím kratší bude seznam ingrediencí v  krmivu, tím spíš se alergenům vyhnete. Správnou volbou jsou tak čistě masové konzervy, případně hypoalergenní krmivo. Masové konzervy KittyCare obsahují 100 % masa z ručně zpracované svaloviny. Vždy tak máte jistotu, že v mase nejsou žádné extra přídavky, které by kočce s alergií mohly znepříjemnit život. V nabídce je čistě kuřecí, hovězí a lososová varianta, abychom vyhověli všem vybíravým kočičím jazýčkům. I když vám kočka slovy nepoděkuje, krásná srst a klidný žaludek jsou jasným důkazem, že je o její zdraví dobře postaráno.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.